Zaburzenia pamięci a stany depresyjne

Witam, od około 2 tygodni mam bardzo duże problemy z pamięcią. Na przykład,nie pamiętam po co przyszedłem do kuchni,co chciałem sprawdzić w internecie,o czym mówiłem przed chwilą itp. Do tego dochodzi brak koncentracji,odrealnienie i czasami zaburzenia w mowie. Miewałem takie stany w przeszłości. Jestem osobą aktywną fizycznie. Dbam również,aby jak najlepiej się odżywiać. Czy stany depresyjne,które miałem przez ostatnie 3 lata mogą mieć na to wpływ? Dochodziło do tego,iż miałem myśli samobójcze.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może ocenić co Panu dolega i zaproponować odpowiednie postępowanie.
Nikt przez internet nie może diagnozować Pana objawów.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

nalezy sprawdzic od strony neurologicznej (u lekarza) czy cos sie dzieje/nie dzieje + koniecznie psychoterapia.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Rozpoznane depresja jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.

Trudności te mogą mieć różne źródła - proszę skonsultować się z lekarzem POZ i wykonać podstawowe badania (być moze są jakieś niedobory, które powodują problemy). Również skonsultowanie się z psychologiem osobiście oraz - ewentualnie - podjęcie psychoterapii może Panu pomóc w pozbyciu się trudności. Może być to bowiem wynik mechanizmów oddziałujących na tle nerwicowym. Pozdrawiam.

Dzień dobry, zachęcam od rozpoczęcia od podstawowych badań lekarskich oraz wizyty u lekarza neurologa. Następnie kontakt z psychologiem - psychoterapeutą w celu przeprowadzenia diagnozy. Pozdrawiam.