Zaburzenia pamięci długoterminowej oraz zdolności manualnych u dziecka

co może być przyczyną zaburzeń pamięci długoterminowej oraz zdolności manualnych u mojego siedmioletniego dziecka.Jest potwierdzenie z poradni psychologiczno - pedagogicznej .Syn nie umie rysować ,używać nożyczek,chociaż tych zajęć mu nie brakuje ,chodzi do przedszkola i ćwiczy w domu.Odróżniać kolory i liczyć do 10 zaczął gdy skończył 6 lat.Syn został odroczony i nie pójdzie do pierwszej klasy.

Bez najważniejszej informacji czy dziecko jest w normie intelektualnej.To po pierwsze .
Brak informacji kto zalecił diagnostykę i jak przebiegał rozwój w tym mowy.
Jaka jest sfera emocji dziecka,czy zachowanie budzi zastrzeżenia?
Niezależnie od wszystkiego trzeba się udać do specjalisty neurologa,który synka zbada.Przypuszczam,że zaleci tez diagnostykę,Czasami wskazane są badania genetyczne.
Takie postępowanie jest konieczne.
Rozpoznanie problemu jest bardzo .ważne.Przed synkiem przyszłość i trzeba określić możliwości pomocy oraz dostosować działania zarówno ze strony Państwa jako Rodziców jaki szkoły.
Pozdrawiam serdecznie

Przyczyny mogą być różne, mogą to być mikrouszkodzenia mózgu lub struktur podkorowych , ogólne opóźnienie w rozwoju lub obniżenie ilorazu inteligencji. Warto dopytać w PPP, ewentualnie poprosić i wskazówki dalszego kształcenia i wspomagania rozwoju syna.