Zaburzenia pamięci po usunięciu krwiaka

Witam , Mój znajomy jest po operacji usunięcia krwiaka. Nie było "rozlewu", udaru, krwiak powstał po wypadku samochodowym. obecnie jest w stanie stabilnym , badania są dobre, jednakże jest wycofany, nie poznaje córki i bliskich. Nie ma porażenia fizycznego. Raz reaguje na polecenia pielęgniarki, za drugim razem nie rozumie. Jak długo może trwać ten stan chyba afazji, otępienia? Czy są jakieś pozytywne rokowania w tym przypadku?

Za mało mam danych by określić rokowanie w tym przypadku. Jeśli od urazu minęło niewiele czasu jest duża szansa na poprawę. Mózg posiada niezwykłe zdolności regeneracyjne. Potrzeba wiele czasu (miesięcy), że by móc określić jakie konsekwencje pozostaną po takim urazie.