Zaburzenia pamięci podczas nasilających objawów depresyjnych

Witam. Choruję na depresję. Zauważyłam u siebie, że gdy nasilają mi się objawy depresyjne, tak jakbym traciła pamięć. To znaczy gdy mam strasznie obniżony nastrój, tak jakbym traciła świadomość, nie wiem co wtedy robię. Na drugi dzień się budzę, i nie wiem co się działo wczoraj wieczorem. Przeglądam komórkę i widzę, że pisałam do przyjaciela różne głupie rzeczy o rezygnacji z życia. W ogóle o tym nie pamiętam. Nie wiem co to jest? Jak to można wyjaśnić? Trochę to irytujące...

Opisywane objawy mogą być typowym dla depresji pogorszeniem funkcji poznawczych (w tym przypadku - koncentracji uwagi i pamięci operacyjnej) w sytuacji nasilania się objawów depresyjnych. Może to świadczyć o nieoptymalnym leczeniu przeciwdepresyjnym (w zakresie rodzaju leku i/lub dawek). Proponuje opisać te trudności swojemu lekarzowi, tak aby wspólnie z Panią mógł lepiej dobrać skuteczniejsze leczenie. Pozdrawiam.