Zaburzenia pamięci przy otępieniu starczym

Moja babcia ma kłopoty z bieżąca pamięcią, neurolog stwierdził lekkie otępienie (testy MMSE - 20, KTSP - 28 pkt.) oraz zwiększył dawkę wcześniej stosowanego leku RIVALDO z 6 mg na 12 na dobę. Od kilku dni stosowania dawki 9 mg (dawka sukcesywnie zwiększana) babcia skarży się na ogólne osłabienie, pustkę które wcześniej nie występowało. EKG nie wykazało przeszkód do zwiększenia dawki. Czy zmniejszyć dawkę? Czy to przejściowe? Lekarz jest na urlopie i nie mam możliwości nawiązania kontaktu.

Witam Panią,

Podczas tak wielkich upałów, któe zapanowały w Polsce należy dbać o włąściwą podaż płynów, zapobiegać przegrzaniu oraz zmniejszyć dawkę leku do takiej, która była dobrze tolerowana. Warto skontaktować się w sprawie dalszego leczenia z lekarzem prowadzącym. być może zwiększenie dawki będzie musiało następować jeszcze w wolniejszym tempie niż Państwo robiliscie to dotychczas.

Pozdrawiam!