Zaburzenia pamięci u 29-latka

Witam. Problem dotyczy mojego 29-letniego męża. Ma straszne luki pamięciowe. Wracając z pracy wkłada klucze, portfel i komórkę na półkę na korytarzu, gdy szybko chce wyjść już nie wie gdzie są i szuka ich po całym mieszkaniu nawet w miejscach gdzie nigdy ich nie kładł. Albo wraca z pracy i ma coś zrobić w domu, szuka narzędzi i nie może znaleźć, po kilku dniach przypomina sobie że pewnie zostawił u klienta na dachu (jest antenowcem). Mąż nie chce słyszeć o wizycie u lekarza. Proszę o pomoc

mam nadzieje ,ze nie jest to problem jakiegoś uzależnienia.

Wywiad bardzo niepokojący konieczna pilna wizyta u lekarza .
być może konieczny będzie specjalista neurolog ew.psychiatra.na początek lekarz rodzinny on pokieruje panelem diagnostycznym i konsultacjami.
Proszę przedstawić mężowi sprawę jako PILNĄ
Pozdrawiam ciepło