Zaburzenia przypominające autyzm u 3-latka

Witam. Moj syn ma 3 lata i ma zaburzenia przypominajace autyzm. Nie ma autyzmu ale ma kilka takich typowych zachowan ktore z czasem zanikaja. Prosze powiedziec jesli jest taka mozliwosc jaka czeka nas przyszlosc?;-(

Witam,
rokowanie zależy od tego jakie to są zachowania, jak często się powtarzają, pewna powtarzalność zachowań w tym wieku może być jak najbardziej w normie. Najlepiej byłoby indywidualnie skonsultować się z psychologiem. Zachęcałabym do tego, w celu rozwiania wątpliwości. W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu indywidualnego. Pozdrawiam.

Psychologia

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości należałoby zweryfikować Pani spostrzeżenia podczas wizyty z synkiem u specjalisty, który ma doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju. Diagnoza jest bardzo złożona i w dużej mierze zależy od częstotliwości i stałości objawów, nie koniecznie o ich ilości, ponieważ dzieci rozwijają się różnie, każdy przypadek należy traktować indywidualnie.
W przypadku zaburzeń rozwoju dzieci bardzo ważna jest też wczesna diagnoza, by jak najszybciej wprowadzić metody stymulujące zaburzone funkcję.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trudno mówić o przyszłości bo nie wiadomo czy dziecko ma autyzm. Z listu wynika, że ma Pani podejrzenia, a żeby mówić o autyźmie i tym co dalej trzeba zrobić pełną diagnozę. Proszę zacząć od wizyty u psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu
Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac