Zaburzenia psychiczne a przewlekła leukoarajoza po udarze mózgu u 71-latki

Witam , po udarze mózgu podczas badania TK u mojej mamy stwierdzono przewlekłą leukoarajozje (71 lat)- czy może być to przyczyna tego , że mamie zdarza się mówić "od rzeczy" a konkretnie widzi coś czego my nie widzimy?. Zdarza się to średnio dwa razy dziennie. Czy to będzie się nasilało czy może minie. A może przyczyna są leki ? Mama "dostaje " np. Tramal , a ostatnio zażywała Acenocumarol po którym to leku znalazła się w szpitalu bo INR wzrósł do 13,30!!! pozdrawiam

Wymaga dalszej opieki neurologa i psychiatry, tramal przewlekle brany w dużych dawkach może dawać omamy. Pozdrawiam

Proszę skontaktować się z neurologiem, wskazana jest również konsultacja psychologiczna,aby ocenić tzw.funkcje poznawcze i wówczas podjąć odpowiednie kroki, można wdrożyć terapię, ewentualnie lekarz zaleci odpowiednie leki