Zaburzenia psychotyczne i psychoterapia

Dobry wieczór. Moja mama otrzymała diagnozę - F23 (zaburzenia psychotyczne). Aktualnie leczymy ją risperidonem. O ile halucynacje (audio) ustapily (lub sa, ale nie zwraca na nie uwagi), tak nadal niestety wierzy w doznania z okresu, gdy jeszcze nie byla leczona. Czy istnieje mozliwosc, ze kiedys przestanie w nie wierzyc, lub zda sobie sprawe z nieracjonalnej tresci tych wspomnien ? Czy psychoterapia jest w tym wypadku wskazana, jesli tak, w jakiej formie - indywidualna, grupowa ?

Dzień dobry,

Najlepiej wszystkie Pana/i pytania kierować do lekarza prowadzącego, ponieważ to on zna pacjenta osobiście i jego historię leczenia.

Psychoterapia może być wskazana, gdy miną objawy psychotyczne. Jednak decyzję o skierowaniu na odpowiednią formę terapii powinien podjąć lekarz prowadzący. W trakcie leczenia diagnoza może być jeszcze zmieniona lub uściślona, więc trudno na razie mówić o rokowaniach.