Zaburzenia równowagi u 5-letniego dziecka

Córka we wrześniu skończy 5 lat, a niewiele mówi i ma zaburzoną równowagę. Np. jak biegnie to często się przewraca, potyka o własne nogi. Ma problemy ze skupieniem, nie jest zainteresowana nauką kolorów, liczb itd. Lubi się bawić z innymi dziećmi i jest bardzo ruchliwa, ale widzę, iż nie rozwija się tak dobrze jak rówieśnicy. Czy przed wizytą w poradni pedagogiczno-psychologicznej należy pójść do jakiegoś lekarza neurologa/laryngologa? Na jaką konsultacje mam się umówić?

Wywiad niepokojący.
Zdecydowanie wskazana wizyta u specjalisty neurolog dziecięcego,który z całą pewnością przy opisanym przez Panią wywiadzie zaleci szeroką diagnostykę w tym badanie NMR głowy z projekcją na tylną jamę.

Pozdrawiam serdecznie