Zaburzenia snu a stosowanie sterydów

witam. biore sterydy, cierpie na bezsenność, gdy biore tamoxifen do cyklu bezsenność mniejsza ale mniejsze też efekty anabolików, odstawiając tamoxifen żeby wykorzystać potencjał anabolików straszna bezsenność powraca , brałem melatoninę do 40mg przed snem i 1000mg GABA. ale to prawie nie pomaga. dostane coś bez recepty na wyciszenie,uspokojenie i uśnięcie bez problemu? bardzo pomaga alkohol ale nie będę pił przecież codziennie,.( proszę nie pisać odstaw sterydy )

Dzień dobry,

Nie, nie ma takiego specyfiku.
Jeżeli chce Pan wyleczyć się z bezsenności, to namawiam na osobistą konsultację z lekarzem psychiatrą - który po zbadaniu Pana - będzie w stanie zaproponować odpowiednie postępowanie.

Warto się skonsultować z lekarzem. Gdy będzie Pan wiedział, co jest przyczyną bezsenności, będzie Pan mógł podjac działania, by się jej pozbyć. Dodatkowo jeśli lekarz uzna za konieczne zapisze Panu leki ułatwiające zasypianie.