Zaburzenia snu, brak apetytu, nieumiejętność rozpoznania zjawisk

Od dłuższego czasu borykam się z małymi problemami,które jednak zaczęły być dla mnie co raz bardziej uciążliwe,dlatego też zgłosiłam je do lekarza pierwszego kontaktu.I od tego momentu chodzę "od jednego do drugiego",nie wiedząc,co mi właściwie dolega.. Objawy:zaburzenia snu,brak apetytu lub nieumiejętność rozpoznania,czy "już wystarczy";zimne dłonie,nogi,nos(aż boli),szybkie przybieranie na wadze(2msc 20kg) i utrata wagi (1,5msc 14kg),ogromny ból brzucha i żołądka,ból mięśni,ospałość,rozchwiani

Dzień dobry,

Jeżeli dotychczasowi lekarze nie zdiagnozowali u Pani przyczyny somatycznej powyższych objawów to myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z konsultacji u lekarza psychiatry.

Proszę Pani,
Takie objawy mogą mieć naprawdę różne przyczyny. Gdyby się okazało, że nie ma podstaw fizjologicznych dla tego typu objawów, co powinno być sprawdzone poprzez badania. Czyli gdyby nie było podstaw w funkcjonowaniu organizmu, to można postawić hipotezę, że problemy te mają podłoże psychiczne. Wówczas dobrze by było, gdyby uważała Pani, że jakość Pani życia ulega pogorszeniu, udać się na konsultacje do psychiatry lub psychologa. Nie można również wykluczyć, że te problemy są przejściowe i, że Pani sama zdoła się z nimi uporać.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski