Zaburzenia snu i erekcji u 26-latka

Mam 26 lat, cierpię na nerwicowe zaburzenia snu i erekcji. Problem ze snem zaczął się 3 lata temu, z erekcją 2 lata temu. Brałem leki, które pomagały mi zasypiać, teraz sypiam bez leków: przez kilka miesięcy było w porządku, ale po ok. pół roku trudności w zasypianiu zaczęły się powtarzać. Erekcję mam silną rano, ale podczas masturbacji muszę wspomóc ręką wzwód. Nie pojawia się on w sytuacjach intymnych. Korzystam z terapii od 2 lat. CZY JEST MOŻLIWE CAŁKOWITE WYLECZENIE OBU PROBLEMÓW?

Witam,
najwłaściwszym sposobem będzie skorzystanie z pomocy poradni seksuologicznej lub psychoterapeutycznej,dzięki którym rozpozna się prawdziwe żródło Pana napięć i przepracuje alternatywne sposoby ich rozładowania.Bywa bowiem i tak,że trudności jakiejś sfery /np.seksualnej/są wynikiem problemów tkwiących całkiem gdzie indziej.I nie poprzez seks należy je rozładować.Wtedy ta właśnie sfera pozostaje uspokojona i zastrzeżona na inne okoliczności.
Pozdrawiam i zachęcam.

Dzień dobry,

Nikt Panu takiej gwarancji nie da.
Nalepiej jak o swoich wątpliwościach / pytaniach porozmawia Pan ze swoim własnym psychoterapeutą.