Zaburzenia snu u 10-miesięcznego dziecka

Mój 10-mies. synek zasypia ok. godz. 21, po czym mija 15-20 min, a on płacze i gwałtownie tupie nóżkami lub siada w łóżeczku. Gdy dam mu smoczek to przestaje i zasypia, a gdy ma smoczek wystarczy położyć go,pogłaskać i śpi dalej. Takie zachowanie powtarza się często z przerwami od 20 do 40 min. Na noc pije mleko z kaszką (dawałam mu mniejsze i większe porcje, nie dawało to zmian). Pije mleko jeszcze o 1 w nocy i 4 nad ranem. Pobudka ok. 7 rano. W nocy potrafi zrobić przerwe w spaniu na 2 godz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bardzo ważnie jest zachowanie dziecka w ciągu dnia. Zakładam, że wszystko jest w porządku co może oznaczać iż spanie ze smoczkiem jest przyzwyczajeniem. Przyzwyczajeniem do karmienia piersią i substytutu jakim jest smoczek. Niestety nie ma na to specjalnej rady. Jeżeli jednak w czasie dnia dziecko jest niespokojne lub często ''grymasi'' warto udać się do pediatry.