Zaburzenia snu u 2- letniego chłopca

Mój synek ma 2 lata od kilku tyg zauwazylam ze bardzo zle spi, 2,3 godz po zasnieciu jest ok natomiast pozniej zaczyna sie wiercenie wstawanie i proszenie o picie tak do rana.. nigdy nie bylo takich problemow, co to moze oznaczac, czy jest to oznaka owsików?

Witam. Opisane objawy nie są swoiste i mogą wiązać się zarówno z występowaniem chorób pasożytniczych, jak i kolki czy zaburzeń lękowych. Proszę zgłosić się do pediatry który przeprowadzi bezpośrednią ocenę dziecka.

witam,
owsiki są prawdopodobne, można się przyjrzeć okolicy odbytu, bo są wyraźnie zauważalne; natomiast przyczyn może być wiele, jakieś zmiany w życiu, przeżycia emocjonalne, nadmiar bodźców, wskazany byłby dokładniejszy wywiad;
pozdrawiam