Zaburzenia snu w dzień i w nocy u niemowlaka

Witam mam 4 miesięcznego synka który prawie nie SPI w dzien spi po 10 min ogolnie w zebraniu minut wyjdzie ok 1.5 godz wieczorem zasnie ok 22 i raz bywa ze przespi noc z przebudkami do 7 rano raz tylko do 4 co mogę z tym zrobic a w tym czasie jest markotne

Dzień dobry.
Rozumiem, że niepokoi się Pani o zdrowie i prawidłowy rozwój swojego synka. Niemowlęta na początku ich życia potrzebują bardzo dużo snu, z czasem ta ilość ulega stopniowej zmianie i czas czuwania/zabawy wydłuża się. Bardzo trudno jest wskazać jednoznacznie, z czym związany jest taki rytm dobowy Pani dziecka. Być może tak niewielka dawka snu mu wystarcza; może w pokoiku w którym śpi trzeba coś zmienić np. temperaturę; może boli brzuszek w związku z rozwojem układu trawiennego; może tak wcześnie zaczyna ząbkować; może w Państwa rodzinie miały miejsce jakieś duże zmiany. Jak Pani widzi przyczyn może być wiele. Warto aby obserwowała Pani dziecko i o wszystkim poinformowała lekarza pediatrę, który prowadzi Pani synka.
Pozdrawiam.