Zaburzenia świadomości - jak wyglądają?

Jak wygladają zaburzenia świadomości ? Proszę opisać, bo chciałabym wiedzieć czy mi to dolega. Bo od prawie roku dziwnie się czuję.

Witam,

Generalnie zaburzenia świadomości dzielą się na jakościowe i ilościowe, ale każda z tych kategorii to dość szerokie pojęcie zawierające w sobie dodatkowo kilka specyficznych zespołów zaburzeń. Jednak w ogólnym ujęciu zaburzenia świadomości charakteryzują się nasilonymi cechami dezorientacji, fragmentarycznym spostrzeganiu otoczenia, trudnościami w skupieniu uwagi, zaburzeniem procesu pamięci oraz splątaniem toku myślenia.

Proszę jednak pamiętać, że samodzielna diagnoza samego siebie nigdy nie jest możliwa, niezależnie od stanu posiadanej wiedzy - dla trafnego zdiagnozowania problemu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który posiada konieczną wiedzę, a także spojrzy na dany problem z obiektywizmem. Z tej przyczyny rekomendowałabym Ci wizytę u psychologa lub psychiatry - jeśli widzisz zmiany w swoim zachowaniu i odczuwaniu, najlepiej będzie to skonsultować. Może się okazać, że to nic poważnego, a trudności, jakie odczuwasz wiążą się z okresem dojrzewania.

Pozdrawiam