Zaburzenia świadomości u 39-letniej osoby

Ostatnio bardzo dziwnie się czuje,zaczynając od tego,że często mam arytmie serca to od 2 tygodni czuje się dziwnie.Towarzyszył mi niepokój i lęk którego się pozbyłam.Tak jakby robi mi się słabo,mam uczucie,że trace świadomość,że zaraz zemdleje...straszne dziwne uczucie.Sama nie wiem jak mam to opisać,jakbym miała jakieś zaburzenia świadomości.Przeszło na 4 dni a dziś znów to samo.Mam zamiar iść do lekarza,ale chciałabym wiedzieć od czego może takie coś być.Nienawidze tego uczucia...

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu, większej ilości informacji i przeprowadzenia badań diagnostycznych. Proszę skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może określić charakter Pani dolegliwości i zaproponować odpowiednie postępowanie lecznicze.

Przede wszystkim należy wykluczyć kardiologiczne przyczyny dolegliwości. W przypadku zaburzeń rytmu serca może zmniejszyć się tzw rzut serca czyli ilość przepływającej krwi, spaść ciśnienie co może powodować rożne objawy łącznie z utratą przytomności. Lęk i niepokój przy zaburzeniach rytmu serca jest normalnym objawem.
Dopiero po wykluczeniu przyczyn internistyczno/kardiologicznych można pomyśleć o zaburzeniach lękowych, które też mogą powodować uczucie kołatania serca itd