Zaburzenia urojeniowe i mania prześladowcza u męża

Witam,mój mąż od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje. Twierdzi że wszyscy sąsiedzi spiskują,złorzeczą przeciw niemu,.ze się na niego uwzięli,że mu grożą pobiciem,utratą życia.Paraliżuje go lęk,boi się wracać sam z pracy.Stał się smutny.jakby był myślami gdzie indziej.Powiedział że będzie lepiej jak się sam powiesi,wtedy ludzie nie będą go gnębić.Moim zdaniem wyolbrzymia każdy nieistotny szczegół.Proszę o rade,dodam że dużo pali a uspokojenia szuka w alkoholu po którym ma jeszcze gorsze urojenia

Witam,
Sytuacja którą pani opisała wymaga konsultacji z lekarzem psychiatrą. Szukanie uspokojenia w alkoholu nie rozwiąże problemu, ale może jeszcze nasilić dolegliwości. Może odpowiednio dobrane leki zmniejszające przeżywany lęk pozwolą mężowi bardziej adekwatnie popatrzeć na rzeczywistość.