Zaburzenia widzenia i równowagi

Witam, ostatnio zauważyłem, że wpadam na różne przedmioty np nie mieszczę się w futrynę w drzwiach, uderzam głową w przedmioty przy wykonywaniu różnych czynności. Przedmioty te są w zasięgu widzenia obwodowego i jest tak jakbym ich nie zauważał. Dodam iż ostatnio prowadzę intensywny tryb życia i jeszcze się do tego przyzwyczajam. Mężczyzna 23 lat.

Jeśli zaburzenia o których Pan pisze będą trwały i utrudniały w dalszym ciągu dotychczasowe funkcjonowanie, warto sprawdzić, co jest przyczyną objawów. W tym może pomóc wizyta u neurologa, można również udać się do neuropsychologa. Myślę, że przydałoby się zrobić badania mózgu np. EEG, by sprawdzić czy przyczyna nie ma podstaw biologicznych. Następnie warto przyjrzeć się swojemu dotychczasowemu stylowi życia, aktualnej sytuacji, w której się Pan znajduje. Czy nie wydarzyło się ostatnio co miało znaczący wpływ na Pana życie? Co się zmieniło przeciągu paru miesięcy? Czy takie objawy zaczęły pojawiać się dopiero teraz czy może w przeszłości również występowały? Jeśli wizyta u neurologa i wykonane badania nic nie wyjaśnią być może są to objawy psychosomatyczne i w tedy warto zwrócić się o pomoc do psychologa.