Zaburzenia widzenia po doborze okularów korekcyjnych

Dobry wieczor,moje pytanie kieruje do lekarza okulisty dzieciecego.Sprawa jest taka,ze po ostatniej wizycie okazalo sie ,ze lewe oko syna jest slabsze,niz bylo.Okulary nosi od wrzesnia,wiek niecale 7 lat.Dotychszas szklo 1.0 zmiana ma byc na 2.5 plus 0.5 cylinder.Dlaczego sie tak stalo,czy to jest wina zle dobranego szkla na poczatku.Dziekuje za odpowiedz.

Małgorzata Panek

Wada wzroku u dziecka nie jest wadą stabilną. Dziecko rośnie, gałka oka się zmienia , a w związku z tym wada też. Ustabilizowanie wady następuje zwykle z zakończeniem wzrastania, dlatego ważne są regularne kontrole u okulisty, aby dziecko dobrze widziało.
Pozdrawiam