Zaburzenia widzenia, zawroty głowy i omdlenia

Ciemno przed oczami. Gdy czasami wstaje kreci mi sie w glowie, robi mi sie ciemno przed oczami i czasem mam az miekkie nogi. Kiedys nie bylo to takie mocne, a teraz czasami jest tak silne ze padam na podloge bo nie moge ustac na nogach. Jestem w wieku dojrzewania czy to przez to czy cos mi dolega i powinnam isc z tym do lekarza??

Piotr Jurczyk

Witam. Pokusiłbym się o zdanie, że okres dojrzewania ma Pani już za sobą, chyba że występują jakieś dodatkowe okoliczności hormonalne? Objawy wskazują na zasłabnięcie, a to niezwykle rzadko ma związek że schorzeniem neurologicznym. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który stwierdzi, czy jest potrzeba kierowania Pani do specjalisty i być może zaleci podstawowe badania krwi (takie objawy może powodować np. anemia). Dolegliwości bez dodatkowej przyczyny łagodzi się objawowo za pomocą spożywania odpowiedniej ilości płynów, co najmniej 1,5-2l czystej wody dziennie, nieograniczanie soli kuchennej, odpowiednią energetykę posiłków i powolne wykonywanie ruchów, przy których występują dolegliwości. Z wiekiem czynność układu wegetatywnego stabilizuje się i objawy łagodnieją. Pozdrawiam.

raczej to nie jest normalne, mogą to być sprawy laryngologiczne np błędnik, neurologiczne, internisytyczne kardiologiczne, endokrynologiczne, trzeba zbadać. jeli będę pomocny to zapraszam na konsultację laryngologiczną do bydgoszczy, lub pruszcza pomorskiego