Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia zachowania i emocji u 14-latki

Witam! Moja córka ma 14 lat.Miałam z nią od ponad roku straszne problemy alkohol, narkotyki, niewracanie na noc, sprawa w sądzie za niechodzenie do szkoły. W tej chwili ma kuratora. Próbowała popełnić samobójstwo, samookaleczała się, intelidencja poniżej przeciętnej.Była w szpitalu psychiatrycznym, stwierdzono zaburzenia zachowania i emocji.Od 2 miesięcy jest dużo lepiej.Zrezygnowałam z pracy.Z problemów została niechodzenie do szkoły,mimo że załatwiłam indywidualne nauczanie ze względu na lek
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej miejscowości ośrodek/psychoterapeutę zajmującego się terapią rodzinną (systemową) i umówić się na konsultację.
Tylko niektóre ośrodki oferują taką pomoc w ramach NFZ, b.dostępna jest w ofercie prywatnej.

0

Witam Panią,
O co konkretnie Pani pyta?
Bo z tego, o czym Pani pisze wynika, że córka ma socjopatyczną osobowość i raczej na pewno nie da się sam z własnej woli wsadzić w ramy szkoły funkcjonalnej. Siłą też jej Pani nie zmusi, kurator i 24h kontrola rodzicielska są jedynie środkiem tymczasowym, zapobiegawczym i nieco profilaktycznym. Nie gwarantują jednak sukcesu, jak pokazuje doświadczenie. Proponuję poszukać dla niej ośrodka socjoterapeutycznego albo szkoły, w której tzw.: trudną młodzież angażuje się w liczne akcje uspołeczniające.
Pozdrawiam

Pedagog, terapeuta, doradca rodzinny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy