Zaburzenia związane z poczuciem własnej wartości

Witam mam problemy z poczuciem wlasnej wartości.bedac dzieckiem bylam molestowana.Bujam sie zanim zasne.ostatnio poszlam do pracy i przebierajac sie zdjelam spodnie i zamiast ubrac robocze to zdjelam skarpetki a potem zalozylam dzinsy z powroem.mam problemy z koncentracja,, szybko zapominam co ktos chce lub co mam zrobic.po smierci matki budze sie w godz.jej smierci.mam wrazenie ze ona jest w domu czasem slysze pukanie ,ostatnio pomylilam zmiany w pracy.jestem wyprana z uczucm ma mysli samoboj

Witam,
Pani problem jest na prawdę poważny, tzn. same problemy z koncentracją, łatwo da się zmienić, bardziej myślę o Pani dawnych przeżyciach, odcięciu emocjonalnym (pisze Pani o wypraniu z uczuć) a co najbardziej niepokojące myślach samobójczych. To co Pani opisuje to bardzo typowe objawy dla osób z podobnej do Pani sytuacji, także problemy z koncentracją, mogą być pewnego rodzaju odcięciem się, co nie jest niczym niezwykłym w Pani sytuacji. Ponieważ ma Pani myśli samobójcze, zaleciłabym jak najszybsze zgłoszenie się do lekarza psychiatry. Także psychoterapia będzie bardzo ważna, ale w chwili obecnej skupiam się głównie nad zażegnaniem kryzysu, dlatego polecam psychiatrę. Rozumiem oczywiście, że taka wizyta może być trudna dla Pani, mogą się wiązać z nią pewne obawy, jednak zachęcam do tego, to dobry sposób na rozwiązanie problemu. Nie wiem czy będzie Pani szukała pomocy w ramach NFZ czy w praktyce prywatnej, wielu psychiatrów jest także psychoterapeutami, można postarać się znaleźć właśnie taką osobę. Przed podjęciem decyzji można starać się nieco dowiedzieć o osobie, specjalizacjach, sposobach pracy. gdyby potrzebowała Pani w tej kwestii pomocy, proszę o kontakt mailowy (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.