Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenie emocjonalne osobowości u 26-latki

Mam dorosłą córkę która od dziecka dotknięta jest zaburzeniem emocjonalnym osobowości lub chorobą ChAD. Dokładnie nie wiem bo nie mogę namówić jej na wizytę u lekarza psychiatry. Objawy jednak wskazują ze ma chyba to drugie i niestety problem narasta. Ja jako matka oraz pozostali członkowie rodziny (ojciec i Babcia) jesteśmy już na granicy wytrzymałości odczuwając na codzień jej toksyczny charakter. Błagam, szukam pomocy . Iwona
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Grzyby halucynogenne - reakcje psychotyczne

Dzień dobry,

Pozostaje Państwu namówić córkę na konultacje u lekarza psychiatry (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie), który wyłącznie w kontakcie osobistym może określić co córce dolega, a następnie - w zależności od rozpoznania - zaproponować adekwatne leczenie (farmakoterapia i/lub psychoterapia).

0

Dzień dobry,
Bez diagnozy leczenie nie istnieje. Konieczna jest wizyta u psychiatry. Rozumiem, że córka ma opory, a Państwo cierpicie z powodu jej choroby. Warto pamiętać, że osobie chorej należy okazać szczególną troskę i zrozumienie. W atmosferze zaufania łatwiej będzie córkę przekonać do leczenia.
Z drugiej strony, jeśli atmosfera jest tak bardzo napięta, może leczeniem należy objąć całą rodzinę? Warto rozważyć terapię systemową - uczestniczą w niej wszyscy członkowie rodziny.
Jeśli Pani nie wytrzymuje, może Pani udać się po wsparcie psychologiczne do poradni.
Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Dziwota

0

Warto spróbować jej uświadomić konsekwencje nie podjęcia leczenia. Jak np. utrata kontroli nad swoim życiem, coraz częstsze pobyty w szpitalu, utrudnione nawiązywanie relacji z innymi, postępujący brak samodzielności itd.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy