Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, depresja i iluzje wzrokowe

Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne,depresja, iluzje wzrokowe,izolowanie się.Trwa to już kilkanaście lat(zaczęło się po samobójczej śmierci ojca). Dowiedziałem się całkiem nie dawno, że mój kuzyn tj. syn brata mojego ojca choruje na schizofrenię (mieszka za granicą). Siostra mojego ojca natomiast także chorowała wiele lat na depresję. Ja raczej głosów nie słyszę, ale mam wzrokowe iluzje, które wywołują kompulsję i koło się zamyka. Zdecydowałem się na psychoterapię, ale boję się rozwojuschizofrenii

Proszę omówić swoje obawy z psychologiem prowadzącym terapię. Ich przepracowanie pomoże na pewno w terapii. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Dobrze, że nie czeka Pan kolejnych lat i jak rozumiem, podejmuje Pan w końcu leczenie. Wszelkie Pana obawy najlepiej omawiać z własnym psychoterapeutą.