Zacementowanie mostu do brzegu korony

Dziękuję za odpowiedz. U mnie jest tak jak pani doktor opisuje z tym że na własnych zębach most jest zacementowany tak że brzeg korony przylega do dziąsła a tam gdzie nie miałam zębów wchodzi w dziąsło. Nie wiem czy to dobrze czy żle. Chciałam jeszcze zapytac czy to się wyrówna i bedzie równo czy tak już zostanie. Bardzo dziękuję

Witam.
Jeśli dobrze zrozumiałam - zęby dostawione razem z przęsłem mostu wciskają się w dziąsło. Byłaby to bardzo niekorzystna sytuacja, gdyż poprzez ucisk i zaleganie pokarmu ( trudności z oczyszczaniem tego miejsca) powstałby stan zapalny ze wszystkimi przykrymi konsekwencjami ( ból, obrzęk, krwawienie, przykry zapach). Proszę zgłosić się na konsultację do dentysty, który oceni sytuację.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Przęsło mostu..bo to budzi Pani niepokój powinno być dostosowane do przebiegu dziąsła tak żeby mogło ulegać samooczyszczaniu ale rownież nie powinny dostawać się pod niego resztki pokarmu. Ksztatł przęsła uwarunkowany jest anatomią przestrzeni pomiędzy oszlifowanymi zębami i raczej musi przypominac naturalny wygląd zęba a dziąsło nie może być uciskane przez niego. Trudno ocenic mi do konca Pani sytuacje ale dobrze wykonany most nie zmienia kształtu dziąsła.