Zachorowanie na wrzody żołądka w przypadku obecności Helicobacter Pylori

Witam mam pytanie byłem leczony na Helicobacter pylori jedne leki nie pomogły drugi zestaw leków miał pomóc było tydzień dobrze i teraz odnowa dokucza mi żołądek ile mogą trwać takie dolegliwość po takiej chorobie czy muszę zrobi jeszcze raz badanie gastroskopi jeżeli mam nadal ta bakterie nie leczona to jak szybko dochodzi do zachorowań na wrzody i raka

Małgorzata Panek

Około 6-8 tygodni po antybiotykoterapii należałoby wykonać badania kontrolne, czy udało się wyeliminować bakterie. Infekcja H.pylori stanowi czynnik ryzyka choroby wrzodowej i raka żołądka, jednakże do rozwoju nowotworu dochodzi po wielu latach . W przypadku nasilonych dolegliwości bólowych radziłabym zgłosić się do lekarza rodzinnego lub gastrologa, który oceni konieczność gastroskopii .
Pozdrawiam