Zachowania psychopatyczne u syna

W jaki sposób pomóc mojemu synowi , u którego zaobserwowałam zachowania psychopatyczne.Od 5 roku życia wychowywałam go wraz z partnerem nie będącym jego ojcem, mamy 12 letnią córkę.Syn ma 18 lat.Odkąd osiagnął 18 lat stał się nie do zniesienia, po prostu stosuje terror psychiczny. Od pewnego czasu wiedzie nam sie źle finansowo, ma to zwiazek z chorobą serca u partnera. Nie moze pracować.A syn ma do nas ciągłe żądania finansowe przekraczające nasze mozliwości, czego on wogóle nie rozumie..
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie, w takim przypadku pomocne może okazać się poszukanie pomocy w miejscach do tego stworzonych. Proponuje zasięgnąć w ośrodkach pomocy rodzinie bądź też jeżeli stan tego wymaga u psychiatry. Muszę jednak wspomnieć iż ze względu na pełnoletność syna konieczna jest jego zgoda na wszelki procedury.

Dzień Dobry Pani,

Najbardziej optymalnie byłoby gdyby Pani Syn zechciał podjąć pracę terapeutyczną,
do czego Panią zachęcam i z intencją, żeby Pani udało się zainspirować do takiej pracy Syna, czego bardzo serdecznie Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com