Zachowanie 14-letniej dziewczynki

dZIEWCZYNKA 14 letnia IIkl gimnazjum uczy sie średnio,b.słabo je ,niedowaga,lezy najczęsciej godzinami w zaciemnionym pokoju grając na telefonie lub komputerze,bardzo agresywna,nerwowa,nie dba o porządek,higuene osobista wszystko z awantura ,nie pomaga w obow.domowych opryskliwa,odcieta od wszystkich totrwa 2 lata jako babcia twierdzę że to już problem,nie chce rozmawiac z nami każe nam wyjść z pokoju zasypia z telefonem ładowarka brudnymi ciuchami .Po zabraniu kompa i tel.nie odzywa sie i śpi

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę (ośrodek), który prowadzi psychoterapię rodzinną i umówić się na konsultację.
Bądź udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży (w ramach NFZ).

Witam,
Opisuje Pani niepokojące objawy, które trwają relatywnie długo- 2 lata. Warto skonultować się z lekarzem psychiatrą dziecięcym (pomimo prawdobodobnej niechęci wnuczki do takiego spotkania). Najlepiej by było, aby poszedł z nią na wizytę opiekun prawny (jeśli Pani nim nie jest to rodzic).
Opisywane symptomy wskazują na zaburzenia zachowania i emocji, jednak diagnozę stawia lekarz psychiatra. Dlatego radzilabym się z nim skonsultować, równocześnie warto zapisać się do psychologa dziecięcego, który wnuczce pomoże się otworzyć i nazwać i rozwiązać problemy.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak