Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zachowanie 15-miesięcznego dziecka a ryzyko autyzmu

Witam Serdecznie, Problem dotyczy mojego 15-miesięcznego synka. Od pewnego czasu zaczęło mnie coraz bardziej niepokoić Jego zachowanie.a mianowicie nie często reaguje na swoje imię,nie naśladuje , nie ma ochoty pokazywac palcem, nie słucha co do Niego mówie-tak jakby miał to gdzieś, woli iśc i otwierać szuflady , biegać skakać, byle się nie uczyć. Wczesniej pozwalałam mu na ogladanie TV,to był mój bład bo cięzko mu sie bylo rozstać z nim.Dziecko lubi sie przytulac i być noszone.Czy to autyzm??
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Rodzeństwo dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzeństwie dzieci autystycznych.

Witam, powinna Pani sprawdzić słuch obwodowy, ewentualnie skonsultować się z neurologiem. Na razie proszę nie panikować, to, że syn nie reaguje tak jak Pani tego oczekuje nie oznacza,że ma autyzm.Pozdrawiam Aleksandra Karlik

0

Witam. Niepokojącymi sygnałami są: brak reakcji na imię, brak naśladowania, brak wskazywania palcem, nie reagowanie na polecenia i zakazy. Mogą one wskazywać na autyzm, ale aby to potwierdzić, bądź wykluczyć niezbędna będzie konsultacja w ośrodku specjalizującym się w diagnozie autyzmu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

0

Nie ma takiej możliwości aby stwierdzić to przy pomocy powyższego opisu. Proponuję udać się do odpowiedniego specjalisty - pedagoga specjalnego, psychologa dziecięcego lub lekarza psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
USŁUGI + KONTAKT
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

0

To, że dziecko chce doświadczać, poznawać świat przez ekspansję nie jest negatywne.To, że dziecko rozwija się ruchowo /biega, skacze/-też dobrze.Trzeba zwrócić uwagę, czy jakieś schematy ruchowe u dziecka są powtarzalne, czy brak kontaktu z dzieckiem jest w każdej sytuacji.Proszę podążać za dzieckiem w jego zainteresowaniach i włączać w nie umiejetności do rowinięcia dziecka.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Pewne zachowania mogą mieć cechy autystyczne: brak naśladowania, pokazywania, reakcji na imę ale trudno powiedzieć czy to autyzm. Aby faktycznie to potwierdzić lub wykluczyć trzeba zrobić odpowiednie badania. Proszę w pierwszej kolejności skonsultować dziecko z psychologiem, który podpowie co dalej.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy