Zachowanie 6-miesięcznego synka przy zmianie pieluszki

Witam. Mój 6 miesieczny synek podczas kapieli, lub zmiany pieluszki , generalnie wówczas gdy jest golutki zaczął łapać sie za siusiaka i jaderka i wyraźnie sprawia mu to przyjemność bo sie smieje więc swedzenie czy uczulenie wykluczam. Czy takie "mietoszenie" cos oznacza czy tylko lub aż tyle ze zaczyna poznawać swoje ciało i zobaczył ze pod tą pielusią cos jeszcze ma ?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju, dzieci lubią przebywać na golasa i sprawia im to radość.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to fizjologiczne zachowanie dziecka, które pozwala na odkrywanie swojej seksualności. Nie ma powodów do obaw.