Zachowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam! Od kilku miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne Daylette 24+4 jednak ostatnio zmieniłam preparat na Vibin mini 21+7. Po zażyciu wszystkich tabletek Daylette 24+4 (łącznie z placebo) zaczęłam opakowanie Vibin (21+7) czyli zazywalam tabletki placebo przez 7 dni. teraz kontunuuję 2 tabletkę z nowego opakowania. Jednak zastanawiam się czy antykoncepcja jest zachowana. Tabletki mają te same składniki aktywne jednak przerwa z placebo trwała nie 4 dni a 7. Czy antykoncepcja jest zachowana?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o zachowanie pełnej ochrony antykoncepcyjnej.