Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zachowanie córki a ryzyko autyzmu

Witam, córka ma 23 czasami zawieszk - wtedy smieje sie sama do siebiei, czasami reaguje ma imie a czasami nie - mimo, ze jestem blisko niej. Nie robi papa, nie pokazuje czesci cial mimo ze to walkuje non stop. Nie potrafi pokazac co chce np. paluszkiem. Nie nasladuje nas. Tak poza tym jest bardzo wesola dziewczynka, przytula sie, mam z nia kontakt wzrokowy, wszedzie za mna chodzi. Otwiera sobie sama drzwi, daje czesc. Lubi pieski, dzieci, nie boi sie dzieci. Czy to moze byc autyzm?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Witam. Brak reakcji na imię, brak wskazywania palcem, brak naśladowania, "zawieszanie się" - to niepokojące symptomy, lecz nie muszą świadczyć o autyzmie. Jeśli jest Pani zaniepokojona rozwojem Córki i podejrzewa autyzm, radziłabym skonsultować dziecko w placówce specjalizującej się w diagnozie autyzmu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

0

Niestety ale tego nie stwierdzimy przy pomocy takiego opisu. Musi Pani udać się do specjalisty - pedagoga specjalnego, psychologa dziecięcego lub psychiatry.


Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
USŁUGI PSYCHOTERAPII TRADYCYJNEJ ORAZ PRZEZ INTERNET, COACHINGU, KURSÓW I SZKOLEŃ
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu
FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Niestety bez badania i wywiadu nie da się stwierdzić autyzmu czy jakiegokolwiek zaburzenia. Ponieważ pewne zachowania mogą wzbudzać niepokój sugeruje skontaktowanie się z psychologiem dziecięcym i sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania dziecka.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy