Zachowanie dziecka w wieku 2 lat i 9 miesięcy a podejrzenie autyzmu

Witam :) Mamy synka ktory ma 2 lata i 9 miesiecy. Ur silami natury w 39 tygodniu ciazy , dostal 10 pkt. Niepokoi nas fakt ze jeszcze nie mowi. Wydaje z siebie nieartykul. dzwieki, czesto krzyczy zwlaszcza jak zwroci mu sie uwage, zatyka uszy. Rozumie nasze polecenia , gdy czegos chce to ciagnie nas i pokazuje nam o co mu chodzi. Miewal okresy kiedy budzil sie w nocy z krzykiem i ciezko mu bylo zasnac. Nie wykazuje chceci nasladowania wydawanych przez nas dzwiekow np.miau,hau itd. Czy to autyz

Witam. 2 letnie dziecko (jak podają źródła naukowe) powinno już wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Państwa dziecko nie wypowiada żadnych słów, tylko nieartykułowane dźwięki. Radziłabym skonsultować dziecko u logopedy specjalizującego się w pracy z małymi dziećmi. Jeśli macie Państwo obawy, iż Synek jest dzieckiem z autyzmem, to można skonsultować dziecko w placówce specjalizującej się w diagnozie dzieci ze spektrum autyzmu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Czy jest to autyzm, czy inna dysfunkcja orzeka diagnosta po bezpośrednim kontakcie z dzieckiem i rodzicami.Opisane przez Panią niepokojące zachowania owszem należą do spektrum autyzmu, ale też dobrze jest zdiagnozować integrację sensoryczną /SI/

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Przez internet niestety nie odpowiem co dzieje się z dzieckiem i czy to zmierza w kierunku sutyzmu. Koniecznie trzeba skonsultować się z psychologiem i logopedą oraz wykonać badanie neurologiczne.
Pozdrawiam AM