Zachowanie dziecka w wieku 45 tygodni

Witam, córeczka 45 tygodni. Guży, ale nie gaworzy. Nie raczkuje tylko pełza/przesuwa się do tyłu po podłodze. Raczkowanie nie tak bardzo, ale niepokoi mnie brak gaworzenia, brak tych charakterystycznych dla tego wieku dźwięków: bababab, mamamma, tatat itd. Czy powinnam udać się na konsultację do lekarza? Jakiego? Dziecko ogólnie jest bardzo pogodne, dużo się śmieje, piszczy i krzyczy. Najczęściej wypowiada "a-aaaa" Pozdrawiam

http://www.nfz-lodz.pl/apps/leczenie_wrapped_lownfz/kolejki_zestawienie.php?strdgb2=05.2300.021.02&strdgb1=0405
myślę że tam warto się udać (ze skierowaniem od pediatry).
Niekoniecznie Pani córeczka takie zaburzenia ma - ale tam spotka Pani w jednym miejscu kilku specjalistów, którzy ocenią rozwój dziecka i udzielą potrzebnych wskazówek lub fachowej pomocy. Córeczkę może obejrzeć rehabilitant, psycholog, logopeda dziecięcy.
Rozwój dzieci jest faktycznie zindywidualizowany, ale pewne "kamienie milowe" są konieczne do zaliczenia w dość określonym czasie. Jeżeli nie wystąpią w odpowiednim momencie, może to utrudnić zdobywanie dalszych umiejętności, dlatego warto chuchać na zimne.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Opisany wiek dziecka to jeszcze eksperymentowanie werbalne.Jeśli stan będzie się przedłużał, albo dołączą dodatkowe niepokoje wówczas można to diagnozować na prośbę rodziców we wczesnym wspomaganiu.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę udać się do pediatry i neurologa. Wszelkie niepokoje zawsze warto skonsultować ze specjalistami.
Pozdrawiam AM