Zachowanie dziecka w wieku gimnazjalnym

O czym mogą świadczyć takie objawy dziecka w wieku gimnazjalnym: -nagłe duszenie samego siebie przy innych ludziach, w stanach silniejszych emocji (i dobrych, i złych) oraz twierdzenie, że tego nie pamięta; -różne inne dziwne zachowania, jak np. lizanie podeszwy -mówienie, że nie chce żyć i się zabije Dziecko ma od zawsze słaby kontakt z rówieśnikami, wydaje się być jeszcze dziecinne w porównaniu do kolegów (mało samodzielne, jeszcze dziecięce zainteresowania etc).

Dzień dobry,

Diagnozowanie trudności nastolatka może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą. Stąd najlepiej proszę udać się do Poradni Psychologicznej / PZP dla Dzieci i Młodzieży (w ramach NFZ).