Zachowanie emocjonalne jak u dziecka i nerwica lękowa u 18-latki

Witam, chciałabym się spytać czy kalectwo emocjonalne i spowodowana tym nerwica lękowa są uleczalne. Dokładniej: mając 18 lat zachowuję się emocjonalnie jak dziecko: płacz, histeria, lęk przed opuszczeniem mamy, egoizm, egocentryzm, brak empatii, paraliżujący lęk przed krytyką. Po prostu tragedia. Czy psychoterapia mi pomoże? Ile to będzie trwało? Jestem załamana, chcę się zabić, wstydzę się wychodzić do ludzi. Czy to częsta choroba (o ile to choroba)? Dziękuję za odp.

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się osobiście z psychoterapeutą i/lub lekarzem; i podjąć leczenie.
Psychoterapia jest podstawową metodą w leczeniu nerwicy. Natomiast czas leczenia jest niemożliwy do precyzyjnego określenia - każdy inaczej choruje i inaczej leczy się.