Zachowanie i mowa u 3,5-rocznego dziecka

Syn 3.5 . Siedzial w wieku 6 msc, chodzil jak mial rok .Bardzo sprawny fizycznie .Reaguje na imie , rozumie wiekszosc polecen,zero agresji,zadnej rutyny ,bawi sie normalnie zabawkami, maluje , lepi z plasteliny, kocha ksiazki i czytanie.Bawi sie obok dzieci nie z nimi , bardzo malo mowi ok. 400 slow prawie same rzeczowniki.Umie powiedziec pare wierszykow.Zacheca nas do zabawy , przynosi pokazac rzeczy,pokazuje palcem ale nie ma"mowy czynnej", nie mowi woglole o przezyciach, emocjach!!!!

Witam,
aby zdiagnozować poziom kompetencji językowej i komunikacyjnej synka należy udać się do logopedy. Po przeprowadzeniu badania mowy oraz innych funkcji psychomotorycznych będzie on w stanie rozwiać Państwa wątpliwości i niepokoje, dając wskazówki do dalszego postępowania, ewentualnie kierując Was na inne badania specjalistyczne jeśli zajdzie taka potrzeba.
Swoją drogą, z synkiem należy rozpocząć zajęcia wspomagające rozwój mowy czynnej i umiejętność wyrażania emocji. Zalecam Państwu zatem wizytę u logopedy i podjęcie z nim współpracy.
Pozdrawiam serdecznie,
Regina Panaś
neurologopeda

Witam. Niepokojący jest rozwój mowy Pani Synka. Dziecko w wieku 3 lata powinno wypowiadać już około 1000 słów, budować zdania i opowiadać o otaczającym świecie, o emocjach. Państwa Synek ma 3,5 roku, zasób słownictwa na poziomie 400 słów, a posługuje się głównie rzeczownikami, brak dłuższych wypowiedzi. To zdecydowanie za mało. Proszę skonsultować dziecko u logopedy, najlepiej specjalisty neurologopedy.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl

Ważne jest, by dziecko oglądając bajki, książki słyszało od opiekunów wytłumaczenie zachowania bohaterów, ich emocji. Zahamowanie mowy czynnej może wynikać z zaburzeń neurologicznych, ale też należeć do spektrum zaburzeń autystycznych, jeśli dodamy do tego niski stopień zdolności adaptacyjnych. Wskazane jest zdiagnozowanie dziecka w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie diagnozuje się autyzm.
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Najlepszym rozwiązaniem byłoby badanie poziomu rozwoju dziecka. Proszę zapisać się do poradni psychologiczno pedagogicznej.
Pozdrawiam AM