Zachowanie męża po terapii alkoholowej

Mój mąż od 11 lat nie pije , jest po terapii. Od kilku lat niepokoi mnie jego zachowanie. Wyrzuca rzeczy nie pytając nikogo o zgodę, mam wrażenie, że wszystko to co kupię lub przywiozę od mamy za jakiś czas ląduje w śmietniku, moje rzeczy są przekładane, wynoszone na strych, znikają rzeczy z szaf, wyrzucił wszytkie narzędzia po śmirci ojca. Wciąż porządkuje, układa, ale jest to wszystko byle jakie i niedokładne, narusza wciąż prywatność dzieci . grzebie w ich szafkach, czy to normalne?

Dzień dobry,

Bez osobistego badania osoby, nie jest możliwe określenie czy opisywane zachowanie wykracza poza normę.

Szanowna Pani,

na początek warto zapytać męża o przyczynę tych zachowań oraz porozmawiać z nim o tym, dlaczego są dla Pani przykre jak i o tym, co dalej (czy ma się to zmienić czy widzi Pani jakąś szansę na zrozumienie i kompromis). Jeżeli ten sposób załatwienia konfliktu nie będzie możliwy, wówczas warto zastanowić się nad propozycją kontaktu z terapeutą jako para, jeżeli zachowanie męża jest dla Pani nie do przyjęcia jak i on widzi problem.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak