Zachowanie siostry po tragicznej śmierci męża

Witam,5 lat temu siostra stracila meza w wypatku,zostalaz z jednym synem i zdrugim synem w ciazy sama,do tej pory funkcjonowala dobrze,od kilu tygodni miala nadmierny apetyt a teraz od kilku dni nie chce jesc przesypia cale dnie nic ja nie interesuje dziala w sposob mechaniczny,co robic?czy to moze byc depresja?pomozcie. E.

Witam,
Co Pani siostra mówi o swoim zachowaniu? Czy dostrzega jakiś problem?
Jeżeli tak warto, aby spotkała się z psychoterapeutą/psychiatrą. Warto też odwiedzić lekarza rodzinnego aby sprawdzić czy nie dzieje się coś z ciałem.
Trudniej będzie jeżeli siostra nie widzi problemu - wówczas spokojnie można zapytać ją jak jej zachowanie może włyną na jej bliskich. Można wyjasnić , że spotkanie z psychoterapeutą/psychiatrą to takie "dmuchanie na zimno" i to ona podejmie decyzję czy i co dalej (po spotkaniach konsultayjnych) robić.
Pozdrawiam serdecznie
Artur Brzeziński

Dzień dobry,

Proszę namówić siostrę na konsultację u lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować objawy/trudności Pani siostry i zaproponować stosowne leczenie.
W Sosnowcu np.: tutaj może siostra skorzystać z ew. leczenia http://www.czpfeniks.pl/sosnowiec.html