Zacienienie nie jest widoczne na zdjęciu bocznym, płuca bez zagęszczeń
Dobry wieczór,jestem przerazona czy to rak, guz? Z góry dziękuję i proszę o opinię dot.rtg płuc: Na zdjęciu PA w rzucie pola dolnego płuca prawego, przesłonięte przez prawą kopułę przepony gładko okonturowane okrągłe zacienienie o śr. 5mm.Zacienienie nie jest widoczne na zdjęciu bocznym.Poza tym płuca bez zageszczen.Serce i pień w normie.Bez cech zastoju w miąższu płucnym.Jama oplucna bez płynu.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Na pewno konieczna jest dalszy diagnostyka. Taka zmiana nie musi być zmianą złośliwą.
Pozdrawiam.