Zaczerwienie w kącikach oczu u alergika

Moje dziecko jest alergikiem i zauważyłem ostatnio zaczerwienienie w rogach oczu. Czy teraz pylą jakieś rośliny albo jest duże stężenie jakiegoś alergenu czy to problem innej natury. Nic w diecie się nie zmieniło, więc uczulenie pokarmowe raczej wykluczam.

Mikołaj Cyganok

Witam! Luty i marzec są miesiącami wzmożonego stężenia pyłków leszczyny i olchy. Jeżeli Pani/Pana dziecko jest uczulone na pyłki tych roślin, możliwe, że to stąd wspomniane objawy. Niemniej jednak sugeruję udać się do lekarza rodzinnego, który po uprzednim badaniu i zebranym wywiadzie, wdroży odpowiednie leczenie.