Zaczerwienienia pod oczami u 18-latki

Od jakiegoś roku męczę się z pewną przypadłością. Problem polega na tym, że mam pod oczami(bardziej widoczne pod prawym) zaczerwienienia. Plus do tego zrobiły mi się cienie, których wcześniej nie miałam. Zaczerwienienie najsilniejsze jest rano, mija różnie, raz po kilku godzinach od wstania, raz trzyma się cały dzień. Zaobserowałam, że kąciki zewnętrzne oka są czerwona i po prawym okiem jest taka czerwona "linia". Skóra pod oczami nie jest raczej sucha, nie łuszczy się, nie swędzi, a jest lekko spuchnięta. Wydaje mi się, że oprócz odstawienia maści na trądzik(acnelec i izot ziaja, które bardzo podrażniły mi cerę, a głównie oczy, które były strasznie spuchnięte i bardzo swędzały) nie zmieniałam nic w swoim życiu. Śpię min 7 godzin, piję około 2 litrów wody. Skórę pod oczami bardzo nawilżam. Odżywiam się bardzo zdrowo - głównie owoce i warzywa. Ponadto uprawiam sport. Byłam już u dwóch dermatologów, jeden powiedział mi, że jestem uczulona na chemię i dał mi maść ze sterydami do smarowania(Locoid liposcream), który miałam wrażenie, że bardziej "rozwścieczył" zaczerwienienie. Druga Pani dermatolog powiedziała, że to kwestia urody i kazała mi nawilżać kremem ze świetlikiem, jednak to nie pomogło. Używam bardzo małej ilości kosmetyków, głównie stawiam na pielęgnację naturalną. Ostatnio zauważyłam, że problem się powiększa i przemieszcza również na inne twarzy.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na uczulenie na któryś ze składników preparatów do twarzy. Mogą jednak to być symptomy chorób wewnętrznych, dlatego najlepiej udać się do lekarza. Zaczerwienienie w okolicach oczu może świadczyć o problemach z nerkami, wątrobą lub o reakcjach alergicznych. Opuchlizna najczęściej towarzyszy niewydolności nerek, np. występowaniem kamieni nerkowych lub infekcji. Silne zaczerwienienie może być również spowodowane nadmiarem spożywanej soli, niedoborem witamin (Szczególnie B) i nadmiernym stresem. Chociaż reakcjom alergicznym często towarzyszy swędzenie, a w Pani przypadku się nie pojawiło, dla pewności lepiej zbadać się również na alergie.