Zaczerwienienie i łuszcząca skóra penisa

Witam. Kilka dni temu zauważyłem, tzn. poczułem, dziwny zapach po ściągnięciu napletka, taki dziwny smród, którego nie było wcześniej. Dbam normalnie o siebie, nigdy wcześniej nie było żadnych problemów. Zacząłem bardziej dbać o higienę, myłem bardzo dokładnie penisa kilka razy dziennie i po każdym oddawaniu moczu, lecz brzydki zapach wracał po niecałej godzinie. Wpisałem w google swój problem i z tego, co wyczytałem, to doszedłem do wniosku, że mam grzybicę. Lecz nie wiem, w jaki sposób mogłem się tego nabawić, bo przez ostatni miesiąc nie współżyłem, nie chorowałem i normalnie o siebie dbałem. Jedyna rzecz jaka pasuję mi, to że na początku marca podjąłem dosyć ciężką pracę i przez wymęczenie organizmu mogłem się tego nabawić. Teraz może napiszę o moich objawach. Na początku nie miły zapach, zacząłem stosować żel intymny, na którym było napisane, że posiada jakieś właściwości antybakteryjne. Zapach zniknął po drugim użyciu, lecz teraz mam zaczerwienioną skórę i zaczęła się łuszczyć, tak jak schodzi skóra po opalaniu, i odczuwam delikatny ból przy ściąganiu napletka. Na żołędzi nie ma innych zmian, tylko się troszkę zaczerwieniła. I teraz moje pytanie, ponieważ znikł niemiły zapach, a to zaczerwienienie i łuszcząca skóra świadczy o przechodzeniu grzybicy? Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Bez dokładnego badania nie jestem Panu w stanie pomóc. Wszelkie dolegliwości - nieprzyjemny zapach, obecność wydzieliny, świąd - powinny niepokoić i skłaniać do wizyty u specjalisty.

Na chwilę obecną sugerowałabym, aby spróbował Pan dbać o higienę intymną poprzez mycie 2 x dziennie żelem do higieny intymnej (nie ma potrzeby stosowania preparatów antybakteryjnych, gdyż mogą one powodować podrażnienie, które zapewne u Pana wystąpiło). Po umyciu proszę całą okolicę delikatnie przetrzeć wacikiem zwilżonym w roztworze kwasu bornego (do kupienia bez recepty w aptece). W razie utrzymywania się dolegliwości - proszę skontaktować się z dermatologiem.