Zaczerwienienie nad brwią a odpowiednia terapia

Witam. Na czole nad prawą brwią mam zaczerwienienie około 2cm na 2cm po silniejszym otarciu, najpierw był strupek, który zszedł. Później było kilka czarnych kropek starej krwi co wydusiłem (to był błąd) i zaczerwienienie się pogorszyło było to 1,5 mies. temu i dalej nie chce zejść. Kupiłem w aptece małą drogą maść "UniGel" ale niewiele pomaga. Co można w tym przypadku doradzić, żeby jak najszybciej zaczerwienienie zeszło? Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
To zależy od rodzaju zmiany (otarcie, blizna, wynaczynienie krwi itp.). Wskazana jest konsultacja u dermatologa lub chirurga.