Zaczerwienienie nad zębami

od okolo 8 lat mam na dziasle zaczerwienienie. Zab raczej nie boli, ale czasami mam wrazenie ze dziaslo mnie 'cmi''. Dziaslo jakkolwiek nie krwawi, wyglada jak zdarta skora. Bylam u kilka specjalistow, bralam antybiotyki, robilam rozne plukanki, usuwam regularnie kamiec lecz nadal nic nie pomaga. Od kilku tygodni zauwazylam ze pojawilo sie zaczerwienienie nad dwoma kolejnymi zebami. Czy jest na to jakis srodek? Co moge zrobic aby to wyleczyc? Boje sie ze strace przez to zeby.

Dobrze by było wykonać zdjęcie RTG i obejrzeć okolicę okołowierzchołkową tych zębów. Jeśli przyczyna odzębowa zostanie wykluczona, dobrze skonsultować się z periodontologiem - lekarz dentysta zajmujący się leczeniem chorób dziąseł.

Mógłby być to stan zapalny dziąseł, gdyby nie to, że objaw występuje tak długo. Po pierwsze proszę odstawić płyny do płukania, które mogą jeszcze bardziej wysuszać i podrażniać śluzówkę. Czy nie szczotkuje Pani zbyt mocno dziąseł, nie używa szczotki z twardym włosiem? Jeśli tak, to proszę przestawić się na taką o miękkim i ostrożnie, aczkolwiek dokładnie myć zęby. Z tego, co Pani opisuje, może to być zapalenie tkanek okołowierzchołkowych (otaczają one mały otwór w korzeniu zęba), ale czy występują inne objawy np. dyskomfort przy nagryzaniu, bolesność i obrzęk dziąsła lub policzka? Zalecamy pilną wizytę u periodontologa, celem wykonania zdjęć RTG panoramicznych.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry