Zaczerwienienie oczu a chrypa

witam, od kilku dni jestem przeziebiona. mam chrype, dosyc intensywny katar i boli mnie lekko gardło. obudziłam się dzisiaj rano i miałam zaropiałe oczy, nie mogłam ich otworzyć potem okazało się że mam je zaczerwienione (od kącików środkowych do teczówek) i lekko opuchnięte. co to może oznaczać ?

Małgorzata Panek

Może być to zapalenie ropne spojówek. Bez zbadania nie mogę powiedzieć. Proszę udać się do okulisty . W przypadku utrzymującej się infekcji gardła radziłabym zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam