Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaczerwienienie penisa po stosowaniu leku Detreomycyna

Zaczerwienienie penisa po stosowaniu Detreomycyny 2% Od kilku dni zaczerwienienie penia po stosowaniu Detreomycyny 2%. Stosowałem lek po zabiegu wydłużenia wędzidełka przez 8 dni po czym jak zauważyłem zaczerwienienie odstawiłem lek. Zaczerwienienie jednak nie ustępuje, (jest od 4 dni) domyślam się że to skutek uboczny. Czy jest jakaś maść na taki problem?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Objawy opryszczki

Opryszczka może atakować różne części ciała, ale najbardziej widoczna jest w kącikach ust. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak szybko rozpoznać tę dolegliwość.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Oczywiście, tak jak Pan mówi opisywane zmiany są najpewniej wynikiem działań ubocznych chloramfenikolu czyli substancji czynnej zawartej w leku. Warto jednak wdrożyć profilaktyczne stosowanie innego leku niemożliwiającego rozwój bakterii. Proponuję udać się do lekarza, lub zastosować np Tribiotic.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
hydrocortison krem na noc przez 5 dni.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy