Zaczerwienienie po ugryzieniu kleszcza - czy to borelioza?

Ugryzł mnie kleszcz, a na na miejscu ugryzienia pojawiło się zaczerwienienie o średnicy około 1 cm i mam go już kilka dni. Zaczerwienienie nie rozszerza się i nie jest to rumień wędrujący. Dodam jeszcze, że zaczerwienienie jest trochę swędzące.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Opisywana zmiana nie jest charakterystyczna dla wczesnej boreliozy, ale mimo to warto, by obejrzał ją lekarz. Często w takiej sytuacji, z powodu niepewności co do rozpoznania, a także z powodu tego, że borelioza czasem ujawnia się nietypowo, wdraża się leczenie jak w boreliozie, czyli terapię antybiotykową.

Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniego postępowania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.